Titulní obrázek

Hennessey udělalo neřízenou střelu z Camara ZL1

Publikováno: 5.srpen 2012

Z rychlého Camara ZL1 udělali neřízenou střelu, vůz má totiž přes tisíc koní! Chevrolet Camaro ZL1 používá stejný, 6,2 litrový motor, jako Cadillac CTS-V, měli to u Hennessey docela snadné. Použili osvědčené triky, díky kterým dokážou výkon motoru vyhnat přes tisíc koní.

Naštěstí dokážou nabídnout i trochu civilnější zvýšení výkonu, první stupeň HPE650 si sáhne na 658 koní. Jen pro připomenutí, standardní Camaro ZL1 disponuje výkonem rovných 580 koní. Odvážnější piloti můžou sáhnout po HPE700, u kterého se díky nové klikové hřídeli a nové hlavě válců vyklubal výkon 707 koní při 6300 ot./min. V pořadí třetí výkonový stupeň HPE800 má především díky dvojici turbodmychadel výkon 800 koní. 

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nikoho nepřekvapí označení HPE1000 a výkon, který je 1021 koní. Úprava se neobešla bez ještě výkonnějších turbodmychadel, kovaných pístů, kované ojnice a bylo potřeba sáhnout i na palivový systém. Vyjmenovávat ale všechno, co u Hennessey vyměnili, by bylo opravdu na dlouho. Na úpravy je záruka 1 rok / 12 000 mil, na cenu se musíte zeptat přímo u Hennessey.

 

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde