Titulní obrázek

Indický trh obohatí novinka Chevrolet Sail

Publikováno: 20.leden 2013

V médiích se začaly šířit zprávy o přípravách nového levného sedanu automobilky Chevrolet pro indický trh. Tamějšímu trhu nyní dominuje mladoboleslavský model Rapid. Novinka Chevrolet Sail by měla mít stejný interiér jako Corvetta.

O úspěch ve druhém nejlidnatějším státě světa se pokusí i Chevrolet. Vstup na indický trh mu bude komplikovat Škoda Rapid, která už se tam nějakou dobu prodává. Sail bude disponovat s menšími motory s nižším výkonem. Teoreticky by mohl být o dost levnější. Na výběr jsou jen dva, benzínový 1.2 o výkonu 86 koní a naftový 1.3 s výkonem 78 koní.

Chevrolet Sail musí být tak levný, jaká je kupní síla většiny obyvatelstva. A ta v Indii není vysoká. 

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Mezi největší přednosti auta patří systém ABS, rozdělovač brzdného účinku a pasivní bezpečnostní výbava, která zahrnuje airbagy a bezpečnostní pásy s předpínači. Tím asi končíme. 

Uvnitř bude na cestující čekat nadstandardní místo pro nohy, velký kufr a řada odkládacích míst. Samotné zastoupení Chevroletu v Indii o Sailu tvrdí, že jeho interiér je inspirován Corvettou. Prozatím netušíme, co si pod tím představit, protože fotografii interiéru nenabídla ani čínská verze. Uvidíme, jak si automobilka pohrála s touto levnou novinkou.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich