Titulní obrázek

Chevrolet Corvette bude mít v příštím roce své velké výročí

Publikováno: 11.prosinec 2012

Model Chevrolet Corvette zanedlouho oslaví své šedésáté narozeniny. Automobilka nyní chystá řadu oslav na počest tohoto legendárního vozu, který nám byl několikrát představen v amerických filmech.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Za svých šest dekád na trhu se z „obyčejného“ auta stala designová a kulturní ikona. Začala závodit, hrála ve filmech. Corvette byla a je ztělesněním opravdového sportovního auta. Jeho sláva se dlouho budovala prostřednictvím úspěchu v americké kultuře a technické vyspělosti. 

Postupem času však k její popularitě přispěly také inovativní řešení: mezi příklady z posledních desetiletí patří jak pneumatiky se zvýšenou mobilitou, run-flat, head-up displej, magnetic selective ride control, umožňující nastavování tlumení v reálném čase.

Význam Chevroletů v americké kultuře je patrný jak v umění, tak zábavě, od filmů až k televizním hrám, Chevrolet Corvette je se svými 1434 hlavními a vedlejšími rolemi pevnou součástí americké pop kultury. Corvette zazářila například v Rush Hour (1998), CARS 2 (2011), Corvette Summer (1978), Route 66 (1960-1964) nebo třeba Transformers: Revenge of the Fallen (2009). Dokonce se objevila v devadesátých letech v proslulém Beverlly Hills 902 10.

Corvette se nevyhnula ani oblíbené sérii Rychle a zběsile. Chevrolet nyní představuje Corvette 427 Convertible Collector 's Edition, která byla speciálně vytvořena jako vzpomínka na šedesáté výročí tohoto legendárního automobilu.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde