Titulní obrázek

Chevrolet Impala

Publikováno: 27.listopad 2012

Chevrolet již zveřejnil ceny desáté generace modelu Impala pro americký trh. Bohužel, prozatím není potvzeno, že se novinka bude prodávat i v Evropě. Základní verze v USA přijde na 27.535 dolarů (cca 540.000 korun).

Paleta pohonných jednotek pro severoamerický trh v současnosti nabízí čtyřválec 2,5 L DOHC (145 kW a 253 Nm) a vidlicový šestiválec o objemu 3,6 l s výkonem 226 kW a točivým momentem 358 Nm. Později nabídku rozšíří základní čtyřválec 2,4 Ecotec (134 kW a 233 Nm) doplněný o systém eAssist. Ten tvoří kompaktní elektromotor plnící zároveň úlohu generátoru a startéru, elektřina se uchovává v lithium-iontovém akumulátoru. Všechny jednotky jsou kombinovány se šestistupňovým automatem. Základní verze s 2,5litrovým motorem v USA přijde na 27.535 dolarů (cca 540.000 korun) včetně poplatku za přepravu.

Šestiválec je dostupný až s vyšší výbavou LT, v tomto případě stojí 30.760 dolarů (zhruba 603.000 korun). V závislosti na stupni výbavy (celkem jsou v nabídce tři) bude Impala disponovat diodovými světly pro denní svícení, zábavním systémem Chevrolet MyLink s 4,2palcovou dotykovou obrazovkou, adaptivním tempomatem s funkcí stop & go, systémem automatického brzdění, varováním před kolizí s vozidly v mrtvém úhlu či varováním před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Automatické brzdění a adaptivní tempomat s funkcí stop & go byly u vozu značky Chevrolet použity vůbec poprvé.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Impala je dlouhá 5.113 mm, široká 1.854 mm a vysoká 1.496 mm, rozvor náprav je dlouhý 2.837 mm. Automobil má poháněná přední kola, platformu sdílí s Cadillacem XTS nebo již nevyráběným Saabem 9-5. Je tedy vlastně prodlouženým Opelem Insignia. O výrobu auta se postarají závody Oshawa v kanadském Ontariu a Detroit-Hamtramck v americkém Michiganu. První zákazníci se vozu dočkají na jaře příštího roku. Desátá generace Impaly bude navazovat na úspěšného předchůdce.

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde